Virale

Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon në KZAZ me gruan dhe vajzën, pse nuk votoi bashkëshortja e tij (ARSYEJA)

 • Voton Albin Kurti, i sigurt për fitore: Le të festojmë masivisht
 • Bashkëshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nënshtetësi norvegjeze nuk ka mundur që të kontribuojë në fitoren e mundshme të Kurtit. 
  Featured image of article: Zgjedhjet/ Albin Kurti shkon në KZAZ me gruan dhe vajzën, pse nuk votoi bashkëshortja e tij (ARSYEJA) Albin Kurti me familjen

  KOSOVË– Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti është shoqëruar në vendvotim nga bashkëshortja e tij dhe vajza e tyre.

  Për shkak se bashkëshortja e tij Rita K. Augestad-Knudsen ka nënshtetësi norvegjeze nuk ka mundur që të kontribuojë në fitoren e mundshme të Kurtit. 

  Ajo ka pritur jashtë sallës së votimit bashkë me vajzën e tyre duke e mbështetur në një formë tjetër bashkëshortin e saj. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ditën e sotme Kosova zgjedh deputetët e saj të rinj në Kuvend. Plot 1.9 milion qytetarë do të duhet të zgjedhin 4 koalicioneve, 20 partive politike dhe 1 kandidati të pavarur për t’i drejtuar në katër vitet e ardhshme.  Postin e kryeministrit po e synojnë 7 kandidatë nga subjekte të ndryshme politike, mes tyre edhe një grua.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment