Politike

Zgjedhjet 2021! Meta i vë vulën: Rekord pjesëmarrjeje! Triumf i besimit te Demokracia

Kreu i shtetit Ilir Meta shkruan se sot është shënuar pjesëmarrje rekord që shënon triumfin tek besimi në demokraci.
Featured image of article: Zgjedhjet 2021! Meta i vë vulën: Rekord pjesëmarrjeje! Triumf i besimit te Demokracia Ilr

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka komentuar procesin e votimit për zgjedhjet parlamentare në vend. Me anë të një mesazhi të shkurtër në Facebook, kreu i shtetit shkruan se sot është shënuar pjesëmarrje rekord që shënon triumfin tek besimi në demokraci.

“Faleminderit Shqipëria! Faleminderit Tirona jonë kampion! Rekord pjesëmarrjeje! Triumf i besimit te Demokracia!,”-shkruan Meta.

POSTIMI I PLOTË:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Mbyllet votimi! Nisin dhe mblidhen kutitë, Shqipëria gati për numërim, kush do qeverisë 4 vitet e ardhshme

(k.m/dosja.al)

Shto Koment