Politike

Zgjedhje në PS, mblidhet të martën Asambleja e socialistëve, zbardhet rendi i ditës

Punimet e Asamblesë së PS do të çelen nga kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetar i PS-së, ndërsa në rendin e ditës është edhe analiza mbi rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit.
Featured image of article: Zgjedhje në PS, mblidhet të martën Asambleja e socialistëve, zbardhet rendi i ditës

TIRANË- Partia Socilaiste pritet të mbledhë ditën e nesërme në orën 16:00 Asamblenë Kombëtare.

Punimet e Asamblesë, do të çelen nga kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetar i PS-së, ndërsa në rendin e ditës është edhe analiza mbi rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Në rendin e ditës së asamblesë që mblidhet nesër ora 16:00 janë:

1. Fjala e Kryetarit të PS, Edi RAMA.

2-Analizë mbi rezultatet e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit 2019.

3-Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Vendimit “Per organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

4-Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit “Per Zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti”.

5-Shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit “Për kriteret përzgjedhëse për delegatet e kongresit, kryetaret e partisë të bashkive, kryetarët e KS të Nj.A dhe kryetaret e OS.

6-Të ndryshme.

Rendi i ditës së Asamblesë së PS

(a.m/dosja.al)

 

Shto Koment