Rajoni

Zbuloi probleme në sistemin e sigurisë së medias / Njihuni me kosovarin që shpëtoi BBC nga rreziku

Këtë gjë ai e ka arritur nëpërmjet programit VDP, i cili ka ëpr qëllim të identifikojë dobësitë për sa i përket sigurisë kibernetike dhe ndihmon në korrigjimin e problemeve para se ato të shfrytëzohen nga pala e hakerëve. Kështu ai ka  mundur që të identofikojë tek media britanike BBC
Featured image of article: Zbuloi probleme në sistemin e sigurisë së medias / Njihuni me kosovarin që shpëtoi BBC nga rreziku , Florian Kunushevci

BRITANI- Eksperti i sigurisë kibernetike, Florian Kunushevci, me origjinë kosovare  i cili është ekspert i sigurisë kibernetike tashmë është renditur në  listën e personave të cilët  kanë identifikuar  rreziqet në sistemin e sigurisë të medias prestigjoze  BBC.

Këtë gjë ai e ka arritur nëpërmjet programit VDP, i cili ka ëpr qëllim të identifikojë dobësitë për sa i përket sigurisë kibernetike dhe ndihmon në korrigjimin e problemeve para se ato të shfrytëzohen nga pala e hakerëve. Kështu ai ka  mundur që të identofikojë tek media britanike BBC

Lajmi u bë i ditur nga Kunushevci, përmes një njoftimi në Facebook, i cili është shprehur se problemi tashmë është zgjidhur dhe se është mirënjohës që tashmë është pjesë e listës ‘Acknowledgment’

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Pas raportimit të dobësive në aspekt të sigurisë kibernetike drejt televizionit Britanik BBC jam mirënjohës për ‘Acknowledgment’ dhe një bluze në shenjë mirënjohjeje që është ende në proces e sipër. Problemi i raportuar është rregulluar”, shkroi Kunushevi në llogarinë e tij.

Lista

(A.K.Dosja.al)

 

Shto Koment