Bota

Zbulohet VIDEO e re, Policia ka dhunuar George Floyd pak minuta para se të vdiste

Sot në mediat sociale është publikuar një video kur Floyd është dhunuar nga policët në makinë para se ta shtrinin në tokë dhe ta qëllonin sërish.
Featured image of article: Zbulohet VIDEO e re, Policia ka dhunuar George Floyd pak minuta para se të vdiste Momenti i dhunës

SHBA- Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e George Floyd nga policia. Sot në mediat sociale është publikuar një video kur Floyd është dhunuar nga policët në makinë para se ta shtrinin në tokë dhe ta qëllonin sërish.

 

View this post on Instagram

 

BREAKING: Just got this new video. It’s all coming together. Police were in the car beating the shit out of George Floyd. One stands watch, while the others attacked him.

A post shared by Shaun King (@shaunking) on

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç shihet nga video, një oficer policie ka dhunuar Floyd pas i kishte vendosur prangat. Derek Chauvin oficeri i cili u akuzua për vrasjen e 46-vjeçarit, është parë në derën e pasme të makinës duke dhunuar Floyd.

Që nga dita e vrasjes së 46-vjeçarit në SHBA janë shënuar protesta të dhunshme dhe nuk ka munguar as dhuna. Donald Trump ka deklaruar sot se organizata ANTIFA do të shpallet si organizatë terroriste.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment