Sport

Zbulohet SHIFRA e majme, sa para u arkëtuan me shitjen e biletave në ndeshjen Shqipëri-Francë

Insporti.com shkruan se për ndeshjen e një natë më parë, ku gjelat triumfuan me rezultatin 2 me 0, janë arkëtuar rreth 500 milionë lekë.
Featured image of article: Zbulohet SHIFRA e majme, sa para u arkëtuan me shitjen e biletave në ndeshjen Shqipëri-Francë Foto gjatë ndeshjes

TIRANË– Është zbuluar shifra e amjme që është arritur të arkëtohet nga shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë.

Insporti.com shkruan se për ndeshjen e një natë më parë, ku gjelat triumfuan me rezultatin 2 me 0, janë arkëtuar rreth 500 milionë lekë.

Gjithashtu të njëjtët burime shkruajnë se Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur që për ndeshjen e mbrëmshme me Francën të shesë rreth 2 mijë e 200 bileta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një natë më parë Franca triumfoi përballë kuqëzinjve në ndeshjen që inaguroi stadiumin e ri “Air Alabania” dhe fitoi me rezultat 2 me 0.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment