Bota

Zbulohet protokolli i trashëgimisë/Pozicioni i Princi Charles pas vdekjes së Princ Philipit

Pas vdekjes së Princ Philip, ai që do të shoqërojë në paraqitjet e saj publike do të jetë do të merret nga pasardhësi, Princi Charles
Featured image of article: Zbulohet protokolli i trashëgimisë/Pozicioni i Princi Charles pas vdekjes së Princ Philipit Princ Charles dhe Princ Philip

BRITANI– Sipas medias britanike ‘The Sun’, Charles do të shoqërojë Mbretëreshën në paraqitjet e saj të ardhshme, duke filluar me inaugurimin e Parlamentit.

Edhe pse kjo nuk është hera e parë që Charles merr një rol më aktiv në Buckingham (ai e ka bërë këtë që nga njoftimi i dorëheqjes së Dukës së Edinburgut në 2016), ai do ta marrë rnjw rol mw dominues nw jetwn publike.

Gjithashtu në lidhje me këtë temë, burimet mbretërore zbulojnë se Mbretëresha nuk dëshiron të ndryshojë protokollin e trashëgimisë dhe t’i japë kurorën William-it, kështu që ajo dëshiron që “Charles të marrë më shumë detyra në jetën mbretërore”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(o.l./dosja.al)

 

Shto Koment