Bota

Zbulohet misteri i monolitit misterioz në Utah/ Nuk u rrëmbye nga enët, por nga një grup prej 4 personash…ali

VIDEO
Një nga personat që kishte ndihmuar në largimin e monolitit, njoftoi në një postim në mediat sociale, se ai dhe ekipi i tij ishin përgjegjësit për zhdukjen e tij. Sylvan Christensen, me rreth 30 mijë ndjekës në TikTok, postoi një video kur rrëzuan monolitin dhe e vendosën në karrocë.
Featured image of article: Zbulohet misteri i monolitit misterioz në Utah/ Nuk u rrëmbye nga enët, por nga një grup prej 4 personash…ali Monoliti

SHBA-Zbulohet misteri i zhdukjes së monolitit të zbuluar në një shkretëtirë në Utah. Sipas mediave të huaja, ajo nuk u zhduk, apo u mor nga alienët siç pretendohej, por thjesht u hoq nga një grup njerëzisht, pasi bënë foto. Një fotograf nga Kolorado, Ros Bernards, ka thënë se ai e kishte parë që monoliti u largua nga vendi ku ishte shfaqur nga një grup prej katër personash.

Një nga personat që kishte ndihmuar në largimin e monolitit, njoftoi në një postim në mediat sociale, se ai dhe ekipi i tij ishin përgjegjësit për zhdukjen e tij. Sylvan Christensen, me rreth 30 mijë ndjekës në TikTok, postoi një video kur rrëzuan monolitin dhe e vendosën në karrocë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Video e plotë:

Ndërkohë, ajo që ngelet ende një mister është ndërtuesi i saj, pasi një statujë e tillë është zbuluar 1 javë më parë dhe në Evropë.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment