Bota

Zbulohet laborator i fshehtë amfetamine në Angli! Pamjet nga brenda, vlera e produkteve kapte shifrën marramendëse, nga frikë thirrën edhe ekspertë…

Në prangat e Policisë: John Keets, 40 vjeç; Keith Davis, 60 vjeç dhe Andreë Gurney, 50 vjeç. Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) tha se laboratori ishte në gjendje të prodhonte një ton amfetaminë në muaj.
Featured image of article: Zbulohet laborator i fshehtë amfetamine në Angli! Pamjet nga brenda, vlera e produkteve kapte shifrën marramendëse, nga frikë thirrën edhe ekspertë…

ANGLI- Në një fermë në Worcestershire në Angli, është zbuluar një laborator amfetamine, e cila është një lloj droge që prodhohet në kushte laboratorike. Sipas BBC, laboratori ka kapacitetin për të prodhuar produktin deri në vlerën 10 milion paund.

Në prangat e Policisë: John Keets, 40 vjeç; Keith Davis, 60 vjeç dhe Andreë Gurney, 50 vjeç. Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) tha se laboratori ishte në gjendje të prodhonte një ton amfetaminë në muaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në të dhënat zyrtare, ndërtesa ku u gjet laboratori ishte aq toksike saqë u thirrën zjarrfikës dhe ekspertë kimikë për t’i ardhur në ndihmë. 

(e.k/dosja.al)

Shto Koment