Sport

Zbulohet formacioni/ Reja kërkon të përsërisë fitoren historike ndaj Francës, sulmin ia beson Balaj

Luhet sot ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë e vlefshme për eleminatoret e Euro 2020, trajneri Reja gati për një fitore historike ndaj "Gjelave".
Featured image of article: Zbulohet formacioni/ Reja kërkon të përsërisë fitoren historike ndaj Francës, sulmin ia beson Balaj Trajneri Reja

TIRANË- Trajneri i  Kombëtares shqiptare Edi Reja duket se sonte në orën 20:45 do të provojë të përsëris fitoren historike që mori De Biazi kundër Francës më 7 shtatorin e vitit 2014, pikërisht me shumë nga ata lojtarë që pesë vite më parë me shumë dëshirë, pasion e me të njëjtin mision që kombëtarja kuqezi të vazhdojë ëndrrën europiane.

Bomberi Cikalleshi pas stërvitjes në Francë duket se ka lënë pas dëmtimin e kaviljes dhe ka shfaqur një gjendje të mire.

Ndërkohë portën Reja ja ka besuar Thomas Strakosha, numri një i Lacios do të mbroj portën kuqezi duke ulur në stol Etrit Berishën, i cili nuk po shfaqet në formë të mirë.

Mbrojtja në krah do të mbulohet nga Hysaj dhe Binaku, qendra do të mbulohet me Ismajlin, Mavrajn dhe Gjimshitin.

Në mes fushë do të ketë një kombinim të ri Abrashi, Bare dhe Ramadani, sulmin do ta përfaqësoj Bekim Balaj dhe  Uzunin, i cili nuk përjashtohet mundësia që beratasi ta nisë nga stoli dhe në vend të tij të luajë Cikalleshi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Asgjë nuk është e pamundur, kombëtarja kuqezi me modulin e lojës 5-3-2 mund ta përsëritë të njëjtën histori me Francën si në Europianin e 2014-tës.

Sipas “Panorama Sport” ky do të jetë dhe formacioni paraprak që tekniku Reja do të hedh në fushë kundër “Gjelave”.

 

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment