BotaShowbiz

Zbulohet cili është personazhi që fshihet pas fotove me modelet e zhveshura në ballkonin e një qiellgërvishsen e Dubai-t

Amerikani i pasur, Vitaliy Grechi është koka që qëndron pas fotosesionit i cili ka nxitur reagime të shumta në Emiratet e Bashkuara Arabe. Mediat vendase raportojnë që fotografi mund të burgoset deri në 18 muaj
Featured image of article: Zbulohet cili është personazhi që fshihet pas fotove me modelet e zhveshura në ballkonin e një qiellgërvishsen e Dubai-t Vitaliy Grechin

DUUBAI-DailyMail ka  publikuar emrin e personit që fshihej pas fotosesionit me modele nudo. Vitaliy Grechin,41 vjeç besohet të jetë në paraburgim ndryshe nga  raportimet e mëparshme të gazetës Segodnya se ai ishte larguar nga Emiratet e Bashkuara Arabe.

Njeriu që ka edhe pasaportë amerikane por  me vendbanim në Kiev mund të lihet për një vit e gjysmë në burg thuhet sipas burimeve të sigurta.

Ndërkohë apartamenti i tij luksoz në kryeqytetin ukrainas u kontrollua nga autoritetet e zbatimit të ligjit për dyshimin se ishte përdorur si një studio pornografike, raportoi TSN.

Pavarsisht kësaj që ndodhi Grechin është fotografuar me një mori emrash të famshëm përfshirë Barack Obama, Hillary Clinton, George Clooney, Sylvester Stallone dhe Viktor Yanukovych i ri, djali i ndjerë i ish-presidentit ukrainas.

Raportet ukrainase thonë se 11 modele pritet të dëbohen ‘së shpejti’ por ende nuk dihet koha e saktë.

Nëse është kështu, ky konsiderohet si trajtim i butë sepse sipas ligjit të Sheriatit ato mund të ishin burgosur për gjashtë muaj për shkelje të moralit publik.

Njeriu që ka edhe pasaportë amerikane por  me vendbanim në Kiev mund të lihet për një vit e gjysmë në burg thuhet sipas burimeve të sigurta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë apartamenti i tij luksoz në kryeqytetin ukrainas u kontrollua nga autoritetet e zbatimit të ligjit për dyshimin se ishte përdorur si një studio pornografike, raportoi TSN.

Pavarsisht kësaj që ndodhi Grechin është fotografuar me një mori emrash të famshëm përfshirë Barack Obama, Hillary Clinton, George Clooney, Sylvester Stallone dhe Viktor Yanukovych i ri, djali i ndjerë i ish-presidentit ukrainas.

Raportet ukrainase thonë se 11 modele pritet të dëbohen ‘së shpejti’ por ende nuk dihet koha e saktë.

Nëse është kështu, ky konsiderohet si trajtim i butë sepse sipas ligjit të Sheriatit ato mund të ishin burgosur për gjashtë muaj për shkelje të moralit publik.

(o.l./dosja.al)

Shto Koment