Kuriozitete

Zbulohen sekretet më të errëta të kukullës “Barbi” në këtë hashtag viral

Sa qindra mijëra vajza të vogla vdesin pas kukullave barbi? Kudo shohim një çift me fëmijë, gjyshe që shoqërojnë mbesat e tyre në çerdhe, kopësht, shkollë apo në këndet e lojërave, tek ta shohim gjithmonë një imazh një figurë të kukullës barbi.
Featured image of article: Zbulohen sekretet më të errëta të kukullës “Barbi” në këtë hashtag viral Kukulla Barbi
Përditësuar:

Së fundmi është shpërndarë hashtagu, #BarbiesDarkSecrets  nga shumë përdorues të Twitter-it duke njerrë sekretet e errëta të femrës më të përsosur dhe të shëndetshme që njohin fëmijët deri më sot, kukulla barbi.

Sepse në të gjitha rastet që është publikuar ky hashtag, e nxjerr imazhin e kukullës barbi në disa aspekte të jetës jo aq normale sa  na është servirur më parë.

Në hashtagun viral në Twitter, zbulohen sekretet e errëta të kukullave barbi, ku në një nga to thuhet: “Ken është shoku i saj më i mirë homoseksual. #BarbiesDarkSecrets”

Pra Barbi, vajza, femra dhe shembulli më i mirë për të gjitha vajzat e vogla, ka shok shumë të mirë Kenin, një djalë homoseksual.

“#BarbiesDarkSecrets ajo është arrestuar më shumë se një herë.”

“Ajo dëshironte që të ishte një kukull @Bratz, por ajo kurrë nuk u bë #BarbiesDarkSecrets”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Po ajo e do Ken-in dhe ajo është një person shumë dashamirëse  #BarbiesDarkSecrets”

“Ajo bëri një mallkim për të gjithë fëmijët që i prenë flokët  asaj 😈 #BarbiesDarkSecrets”

“#BarbiesDarkSecrets është një vrasëse serioze. Kam gjetur këtë foto në web, ju lutem mos  e mbështesni më atë MONSTËR.”

Të gjithë jemi mësuar me imazhin e një vajze të mirë, e cila është Barbie. Ndoshta është një kritikë kulturore ose ndoshta është vetëm një ngatërresë, por sido që të jetë, këtu janë një mori sekretesh të fshehura të kukullës Barbi.

Marrë dhe përshtatur nga Mashable

A.C.Dosja.al

Shto Koment