Sport

Zbulohen prapaskenat e udhëtimit, defekti në avion dhe si islandezët ua shpëtuan jetën kuqezinjëve

Shteti i vogël ishullor ka rezultuar një ters i vërtetë dhe për më tepër një rast i frikshëm për kuqezinjtë kur bëhet fjalë për udhëtimin në kthim nga Rejkjaviku në Tiranë
Featured image of article: Zbulohen prapaskenat e udhëtimit, defekti në avion dhe si islandezët ua shpëtuan jetën kuqezinjëve Kombëtarja shqiptare dhe stafi i saj

TIRANË- Islanda nuk është thjesht një kujtim i hidhur për Kombëtaren shqiptare sa u përket rezultateve që ka marrë në ndeshjet e luajtura në Rejkjavik.

Shteti i vogël ishullor ka rezultuar një ters i vërtetë dhe për më tepër një rast i frikshëm për kuqezinjtë kur bëhet fjalë për udhëtimin në kthim nga Rejkjaviku në Tiranë. Mund të duket e çuditshme, por Kombëtares i ndodhi më 8 qershor 2019 në aeroportin e Islandës e njëjta gjë si më 11 shtator 2013 (pas ndeshjes Islandë-Shqipëri 2-1). Mirëpo, këtë herë paniku ishte edhe më i madh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Panorama Sport” mëson se FSHF kishte shpenzuar rreth 70 mijë euro për një avion çarter, teksa menjëherë pas ndeshjes do të bëhej edhe udhëtimi Rejkjavik-Tiranë, që zgjaste 5 orë e 40 minuta. Gjërat nuk shkuan sipas parashikimeve në mbrëmjen e 8 qershorit, pasi lojtarët dhe stafi u desh të sfiliteshin sa në autobus dhe aeroport, duke pritur afro 8 orë për t’u nisur drejt Shqipërisë.

Marrë nga Panorama Sport

Shto Koment