Sport

Zbulohen detaje të reja mbi skandalin e lojtarëve të Anglisë, ja kush është personi që i futi vajzat në dhomën e hotelit

Detaje të reja dalin nga skandali në në grumbullimin e kombëtares angleze, ku dy lojtarët festuan duke ftuar në dhomë dy vajza
Featured image of article: Zbulohen detaje të reja mbi skandalin e lojtarëve të Anglisë, ja kush është personi që i futi vajzat në dhomën e hotelit Phil Foden dhe Greenwood

ISLANDË– Dy futbollistët e Anglisë Phil Foden dhe Greenwood janë përjashtuar nga përfaqësuesja pasi thyen rregullat e koronavirusit për t’u takuar me dy vajza në hotel pas fitores 1-0 ndaj Islandës.Detaje të reja dalin nga skandali në  në grumbullimin e kombëtares angleze, ku dy lojtarët festuan duke ftuar në dhomë dy vajza.

“The Sun” zbulon se lojtarët përdorën një punonjës të hotelit “Radisson” në Reikjavik për të futur në dhomën e tyre fshehurazi dy modelet islandeze. Ata i dhanë një bakshish punonjësit të hotelit për të mbajtur të fshehtë lajmin, ndërsa në hotel nuk ndaloheshin vizitat për shkak të protokolleve të sigurisë “anti-COVID”. Futbollistët u gjobitën me 1.300 paund nga policia islandeze për thyerje të rregullave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment