Politike

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, Basha: U blenë vota! S’mund të kemi vizione të ndryshme për zgjedhjet

Mësohet se numri një i PD-së, Basha theksoi edhe njëherë që në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u blenë vota, duke kërkuar që të mos kenë vizione të ndryshme.
Featured image of article: Mbledhja e Këshillit Kombëtar, Basha: U blenë vota! S’mund të kemi vizione të ndryshme për zgjedhjet Lulzim Basha

TIRANË– Zbardhet fjala e kryedemokratit Lulzim Basha në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, përballë demokratëve. Mësohet se numri një i PD-së, Basha theksoi edhe njëherë që në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u blenë vota, duke kërkuar që të mos kenë vizione të ndryshme. Po ashtu, Basha ka shtuar se nuk kishte zgjedhur të përballej me kundërshtarët me të njëjtin monedhë, duke ngulur këmbë se do të mbajë larg krimin, bandat dhe korrupsionin.

E gjithë struktura e PD funksionoi. Ajo që pamë është se u përballëm me një strukturë kriminale të blerjes së votës. Ka vend për të gjithë në PD, por kam bindjen se s’duhet të kemi vizione të ndryshme për zgjedhjet e 25 Prillit. Nëse pajtohemi me atë që ka ndodhur në 25 Prill, nuk mund të drejtojmë gishtin në këtë sallë. Nëse e bëjmë, i japim kundështarit tonë një armë më shumë. Shqiptarët e duan ndryshimin ndaj duhet të jemi të bashkuar dhe ti prijmë ndryshimit. Nuk do përballemi me ta me të njëjtin monedhë. Larg krimit, bandave dhe korrupsionit. Ka qenë është dhe do mbetet vizioni im çdo kohë. Ajo që na pret përpara është një sfidë e madhe. Por ne kemi me vete mbështetjen e jashtëzakonshme nga demokratët dhe gjithë shqiptarët. Ajo që na pret përpara është një sfidë e madhe, por të mos harrojmë atë që kemi ndërtuar dhe arritur së bashku, të mos harrojmë kë dhe cfarë kishim përballë, të mos harrojmë mbështetjen e jashtëzakonshme që morëm nga demokratët dhe gjithë shqiptarët,”-mësohet se është shprehur Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Kryesia VENDOS! Më 13 qershor zgjedhje brenda PD-së, Basha rikandidon: Mos drejtoni gishtin nga unë për humbjen, ka ndodhur ‘masakër’. Pritet votimi i Këshillit Kombëtar

(k.m.dosja.al)

Shto Koment