Aktualitet

‘Zbardhen’ Tropoja dhe Kukësi, nisin reshjet e para të borës

Policia Rrugore, iu bën apel qytetarëve që të jenë të pajisur me goma dimërore, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të ulin shpejtësinë, me qëllim shmangien e aksidenteve rrugore.

KUKËS– Ulja e temperaturave ka bërë që në qytetin e Kukësit dhe Tropojës të nisin reshjet e para të borës.

Mali i Gjalicës dhe i Koretnikut u zbardhën nga dëbora. Reshjet kanë përfshirë edhe fshatrat e zonës së Shishtavecit. Akset rrugore nacionale janë të qarkullueshme normalisht në të gjithë Qarkun Kukës.

Reshjet e para të borës janë regjistruar edhe në Kosovë, ne Brezovicë dhe Sharr të Prizrenit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia Rrugore, iu bën apel qytetarëve që të jenë të pajisur me goma dimërore, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të ulin shpejtësinë, me qëllim shmangien e aksidenteve rrugore.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment