Politike

Zbardhen kandidatët për deputetë të PD në Kukës, Dibër, Berat, Shkodër e Elbasan (EMRAT)

Në Kukës i pari që kryeson listën është Flamur Hoxha, në Berat Tomor Alizoti, në Shkodër Helidon Bushati ndërsa në Elbasan Gazment Bardhi. 
Featured image of article: Zbardhen kandidatët për deputetë të PD në Kukës, Dibër, Berat, Shkodër e Elbasan (EMRAT)

SHQIPËRI- Janë zbardhur emrat e kandidatëve në qarkun, Kukës, Berat, Shkodër dhe Elbasan, që do të kandidojnë për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në Kukës i pari që kryeson listën është Flamur Hoxha, në Berat Tomor Alizoti, në Shkodër Helidon Bushati ndërsa në Elbasan Gazment Bardhi.

LISTA

Kukës

Flamur Hoxha
Isuf Celaj
shyrete Koka
Admir sinemati
Demush Kastrati
Vjollca Omuri

Berat

Tomor Alizoti
Kasem Mahmumataj
Aferdita Pushi Gjini
Bujar Hoxhaj
Pellumb Nako
Alketa Mukavelati
Ardit Benja
Denis Sahatciu
Ermira Bullari Arizi
Muharrem Hoxhaj

Shkoder

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Bardeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh spahia
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hil Kola
Ermira Cobaj

Elbasan

Gaz Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnor sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku
Qani Xhafa
Durim Cekrezi
Ibrahim Sako
Anila bishqemi
Ardian zeneli
Mehdi shehu
Erlind gurra
Megi Balliu.

Por çfarë po ndodh sot?

Sot është afati i fundit për partitë politike që të dorëzojnë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat e kandidatëve për deputetë. Ndërkohë që PS dhe PD kanë paralajmëruar mbledhje dhe takime gjatë pasdites në selitë respektive, LSI ka ‘mbyllur punë’ me emrat që do të garojnë në 12 qarqe.

Vetë kryetarja Monika Kryemadhi, ka zgjedhur që të jetë në krye të tre qarqeve; Tiranë, Elbasan dhe Fier. Deri më tani Rama ka deklaruar zyrtarisht se do të kandidojë në Vlorë dhe Durrës, ndërsa Basha ka lënë çdo gjë për t’u zbuluar në momentin e fundit. Nga partitë e mëdha priten surpriza, e sidomos nga PS që ka bërë një proces plot tension me hyrje dhe dalje nga lista e garuesve.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment