Aktualitet

DOKUMENTET/ Efektivët i dhunuan djalin, Zaida Çobo tregon DETAJIN: Policia i ka pasur gjithë të dhënat për mua, kam aplikuar për t’u bërë police

FOTO
Aktivistja Ira Kurti është shprehur se edhe nëse nëna do të ishte kriminelja më e madhe e vendit, sërish 15-vjeçari nuk duhet të ishte dhunuar nga efektivët e Policisë. Në këtë moment ka ndërhyrë Zaida, e cila ka treguar se kishte aplikuar për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit.
Featured image of article: DOKUMENTET/ Efektivët i dhunuan djalin, Zaida Çobo tregon DETAJIN: Policia i ka pasur gjithë të dhënat për mua, kam aplikuar për t’u bërë police Zaida Çobo dhe Ira Kurti

TIRANË– Nëna e djalit të dhunuar nga efektiëvët e Policisë, Zaida Çobo ka vendosur që të dalë në ekran për të sqaruar gjithë ngjarjen e ndodhur. E ftuar në studion e “360 gradë”, ajo dhe të ftuarit e tjerë kanë diskutuar lidhur me forcën e përdorur bnga Policia.

Në fjalën e saj, aktivistja Ira Kurti është shprehur se edhe nëse nëna do të ishte kriminelja më e madhe e vendit, sërish 15-vjeçari nuk duhet të ishte dhunuar nga efektivët e Policisë. Në këtë moment ka ndërhyrë Zaida, e cila ka treguar se kishte aplikuar për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit.

PJESË NGA BISEDA:

Çobo: Ardi Veliu bëri gabimin e dyte duke mos më kërkuar falje. Ndërkohë zoti Veliu më njeh shumë mirë sepse…

Ira Kurti: Po sikur ta marrim ne se zonja është kriminele. Marrim rastin ekstrem, marrim rastin ekstrem…

Çobo: Unë vjet kam aplikura për Akademinë e Rendit dhe ata i kanë të gjitha dosjet e mia aty.

Ira Kurti:… e para e punës ky gjeti këtë evidencë, është e jashtëligjshme ta publikojë atë evidencën siç e ka publikuar. Është e jashtëligjshme…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Çobo: Absolutisht po.

Ira Kurti:…marrim rastin ekstrem që zonja është kriminele. E dyta nuk mban përgjegjësi fëmija për prindin, mund të mbajë prindi për femijën, por jo fëmija për prindin.

Çobo: Vjet kam kandiduar në polici.

Zheji: Pra të dhënat e Zaidës i ka pasur policia sepse Zaida ka aplikuar.

Çobo: Më 2 shtator të 2019-ës tek Pallati i Kongreseve për 2 orë kam dhënë provim me shkrim dhe për 2 pikë nuk e kam marrë.

Zheji: Z. Veliu duhet të këshillohesh të dalësh nga kjo situatë se të kanë futur aty ku s’thuhet.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment