Aktualitet

Makina del nga rruga në Yzberisht, përplas dy kalimtarë, të lënduarit jashtë rrezikut për jetën

Pasi ka humbur kontrollin e mjetit, shoferi  ka goditur dy kalimtarë të rastit, M.B 29 vjeç dhe 25-vjeçaren F.C., të dy jashtë rrezikut për jetën.
Featured image of article: Makina del nga rruga në Yzberisht, përplas dy kalimtarë, të lënduarit jashtë rrezikut për jetën Foto ilustruese

TIRANË– Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Yzberishtit ku një shofer 39-vjeçar me iniciale SH.K ka përplasur dy kalimtarë.

Pasi ka humbur kontrollin e mjetit, shoferi  ka goditur dy kalimtarë të rastit, M.B 29 vjeç dhe 25-vjeçaren F.C., të dy jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit ka braktisur mjetit dhe është larguar por pas kontrolleve të Policisë  ai është shoqëruar në Komisariatin e Policisë.

NJOFTIMI I PLOTË:

Tiranë/Informacion paraprak

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rreth orës 19:10, në ” Yzberisht” , në rrugën “Kadri Rroshi”, shtetasi SH.K, 39 vjeç, banues në Fushë Prezë, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë në tortuar ku dhe ka goditur dy kalimtarë të rastit, shtetasin M.B 29 vjeç dhe shtetasen F.C 25 vjeçe , të dy jashtë rrezikut për jetën

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit ka braktisur mjetit dhe është larguar por pas kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë Rrugore dhe të Komisariatit të Policisë nr 6 është shoqëruar për veprime të mëtejshme në ambientet e Komisariatit.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment