Politike

Yuri Kim zbarkon në Elbasan, flet me gazetarët dhe jep MESAZHIN: Po eci pak vërdallë, të shoh sesi po shkojnë gjërat

Ambasadorja Kim ka thënë një mesazh të shkurtër, ndërsa ka bërë me dije se do të ecte nëpër qytet për të biseduar për më shumë detaje me qytetarët.
Featured image of article: Yuri Kim zbarkon në Elbasan, flet me gazetarët dhe jep MESAZHIN: Po eci pak vërdallë, të shoh sesi po shkojnë gjërat Yuri Kim në Elbasan

ELBASAN– Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim aktualisht ndodhet në qytetin e Elbasanit. Në një prononcim të shkurtër për mediat, ambasadorja Kim ka thënë një mesazh të shkurtër, ndërsa ka bërë me dije se do të ecte nëpër qytet për të biseduar për më shumë detaje me qytetarët.

Ky është momenti dhe detyra juaj. Shpresoj që të gjithë do të votojnë e të gjithë autoritetet do të përmbushin detyrën duke numëruar votat me saktësi. Kandidatët dhe drejtuesit tëq bëjnë detyrën duke pritur me durim dhe duke pranuar verdiktin e popullit. Qytetarët më thanë se kishin votuar dhe se ndjeheshin të sigurtë. Kështu që do eci dhe pak për të parë sesi po shkojnë gjërat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: SHQIPËRIA VOTON/ 3.6 mln shqiptarë “vulosin” 2021! PS kërkon ‘histori’ me mandatin e tretë, PD-LSI zotohen për NDRYSHIM, pjesëmarrje MASIVE, ‘hackerohet’ për një orë aplikacioni i KQZ-së (ZHVILLIMET)

(k.m./dosja.al)

Shto Koment