Politike

Yuri Kim mesazh të rëndësishëm për qytetarët amerikanë në Shqipëri: Po mbyllen kufijtë, kthehuni në SHBA

Me anë të një video-mesazhi  Kim u kërkon të gjtihë qytetarëve Shqiptare që të largohen për pasi rrezikojnë të bllokohen nga COVID-19.
Featured image of article: Yuri Kim mesazh të rëndësishëm për qytetarët amerikanë në Shqipëri: Po mbyllen kufijtë, kthehuni në SHBA Yuri Kim, ambasadore e SHBA në Tiranë

TIRANË- Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shpërndarë sot një mesazh të rëndësishëm për të gjithë shtetasit amerikan që jetojnë në Shqipëri.

Me anë të një video-mesazhi  Kim u kërkon të gjtihë qytetarëve Shqiptare që të largohen për pasi rrezikojnë të bllokohen nga COVID-19. Ambasadorja shkruan se ata duhet të riplanifikojnë kthimin e tyre në SHBA pas mbylljes së kufijve si pasojë e krizës së koronavirusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dua të përsëris këshillën e Departamentit të Shtetit, me kufijtë duke u mbyllur dhe fluturimet ndërkombëtare duke u pakësuar, ne nxisim sërish qytetarët e Shteteve të Bashkuara që të planifikojnë kthimin e menjëhershëm në SHBA. Përveç rasteve kur jeni të përgatur për të qëndruar”, shprehet ndër të tjera Kim.

(A.B. Dosja.al)

 

Shto Koment