Politike

Ylli Rakipi: Ambasadori Soreca, një keqbërës në Shqipëri, s’është e rëndësishme nëse është blerë me një dashnore

Ylli Rakipi është shprehur se ambasadori Soreca, një keqbërës në Shqipëri pasi sipas tij nuk ka folur asnjëherë që Shqipëria është e mbushur me kanabis.
Featured image of article: Ylli Rakipi: Ambasadori Soreca, një keqbërës në Shqipëri, s’është e rëndësishme nëse është blerë me një dashnore Ambasadori Soreca dhe Ylli Rakipi

Tiranë- “Kanë filluar të dalin fjalë që mund te jetë Soreca. Nëse kanë një video për Sorecën, që Rilindja i ka dhënë një zv/ministre në përdorim, autoritetet duhet ta nxjerrin dhe ta thonë. Për mua nuk është e rëndësishme nëse është blerë me një dashnore një ambasador i madh këtu, për mua është e rëndësishme pse është një keqbërës ambasadori Soreca”. Kështu shprehet Ylli Rakipi në studion e ABC News, ndërsa i referohet ambasadorëve dhe qëndrimit të ndërkombëtarëve.

Sipas Rakipit, ambasadori Soreca nuk e ka ngritur asnjëherë zërin për çështje që shqetësojnë shqiptarët si kanabisi dhe korrupsioni.

“Një ambasador i cili mendohet se është implikuar. Pse është një keqbërës ambasadori Soreca? E keni dëgjuar ju të ngrihet e të thotë që Shqipëria është e mbushur me kanabis. A e ka parë Soreca që Shqipëria ka qenë e mbushur me kanabis, Shqipëria për shkak të krimit, kanabisit është kthyer në vend të rëndësishm të transportit të saj. Këto janë problematikat që opozita politike e cila nuk ekziston duhet t’i ngrerë dhe jo të thotë budallallëqe për ambasadorin”. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Abcnews

J.V/Dosja.al

2 Komente në “Ylli Rakipi: Ambasadori Soreca, një keqbërës në Shqipëri, s’është e rëndësishme nëse është blerë me një dashnore

  1. z.Ylli ke analizuar sakte.Nuk na intereson se me ke shkon ambasadori por asnjehere nuk eshte prononcuar as kanabisin ,as per korrupsionin dhe as per zgjedhjet nje partiake e fiktive.

  2. Çpaskan qene kto rilindaset, 💯 here me te rrezikshme se socialisto- komunistet. Imorale , te pa fytyra, qe asnjeres nuk i del vetem nji burre. 🤮🤮🤮

Shto Koment