Sport

Ylli i skuadrës braktis Bayernin dhe refuzon Guardiolën, do vetëm La Ligën

Alaba sivjet ka shënuar 1 gol dhe ka dhënë 2 asiste në 28 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me bavarezët. Bayern nuk e lëshon pa 70 mln euro.
Featured image of article: Ylli i skuadrës braktis Bayernin dhe refuzon Guardiolën, do vetëm La Ligën Pep Guardiola

David Alaba duket se e ka fiksuar planin e tij të radhës. Ai do të largohet nga Bayern në verë, sepse kërkon të provojë një aventurë të re.

Mbrojtësi austriak ka marrë një ofertë nga ish-trajneri i tij, Pep Guardiola, për të luajtur te Manchester City. Ai nuk e ka pranuar këtë ofertë. Anësori i majtë do të preferonte të transferohej në Spanjë, aty ku luajnë dy skuadrat e tij të ëndrrave, Real dhe Barcelona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Alaba sivjet ka shënuar 1 gol dhe ka dhënë 2 asiste në 28 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me bavarezët. Bayern nuk e lëshon pa 70 mln euro.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment