Sport

Ylli i ‘Los Blancos’ largohet nga Madridi. Perez gjen zëvëndësuesin e tij

Marcelo mund të largohet në drejtim të Juvenstusit verën e ardhshme dhe Perez ka gjetur zëvëndësuesin e tij, i cili është Marcos Alonso.
Featured image of article: Ylli i ‘Los Blancos’ largohet nga Madridi. Perez gjen zëvëndësuesin e tij

Mbrojtësi i Real Madrid, Marcelo, pritet të largohet nga ‘Los Blancos’ në fund të këtij sezoni.

Pas tranfertës së Cristiano Ronaldos në Torino, rrugën e portugezit mund ta ndjekë dhe braziliani i cili ndihet i pakënaqur me klubin.

Nëse braziliani largohet, Perez e di se kush do jetë lojtari i cili do mund ta zëvëndësojë atë në rradhët e klubit madrilen.

Ai është spanjolii Marcos Alonso, mbrojtësi i Chelsea. Reali do jetë i gatshëm të ofrojë deri në 50 milion euro për shërbimet e spanjollit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Alonso ka qenë pjesë e akademisë së Real Madridit para se të zhvendosej nga vendi i tij i lindjes në drejtim të Anglisë në vitin 2010.

Ai është pjesë e ekipit të Chelsea që prej vitit 2016, ku deri më tani rregjistron 89 paraqitje me klubin londinez.

B.N/dosja.al

 

Shto Koment