Sport

Ylber Ramadani ngre në këmbë Elbasan Arenën, shënon në deputim. Ulet në mes të fushës dhe bën sexhde (VD)

Featured image of article: Ylber Ramadani ngre në këmbë Elbasan Arenën, shënon në deputim. Ulet në mes të fushës dhe bën sexhde (VD) Ylber Ramadani

Ylber Ramadani, është i besuari i Edy Rejas në ndeshjen e dytë të tij. I futur në fushën e lojës që nga minuta e parë, Ylber Ramadani i cili luante lojën e parë me kombëtaren, arriti të shënojë në minutën e 72-të. 

Goli i Ramadanit ka ngritur në këmbë të gjithë stadiumin, ndërsa futbollisti është përkulur në mes të fushës, duke bërë sexhde falënderuese ndaj Zotit, veprim ky që bëhet nga besimtarët muslimanë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai u ndëshkua me karton të verdhë për shkak se hoqi bluzën gjatë festimit, por ky karton do të jetë më i ëmbli në karrierën e tij. Ai shënon gol që në debutimin e parë për kombëtaren. 

Shto Koment