Sport

Ylber Ramadani ngre në këmbë Elbasan Arenën, shënon në deputim. Ulet në mes të fushës dhe bën sexhde (VD)

Featured image of article: Ylber Ramadani ngre në këmbë Elbasan Arenën, shënon në deputim. Ulet në mes të fushës dhe bën sexhde (VD) Ylber Ramadani

Ylber Ramadani, është i besuari i Edy Rejas në ndeshjen e dytë të tij. I futur në fushën e lojës që nga minuta e parë, Ylber Ramadani i cili luante lojën e parë me kombëtaren, arriti të shënojë në minutën e 72-të. 

Goli i Ramadanit ka ngritur në këmbë të gjithë stadiumin, ndërsa futbollisti është përkulur në mes të fushës, duke bërë sexhde falënderuese ndaj Zotit, veprim ky që bëhet nga besimtarët muslimanë. 

Ai u ndëshkua me karton të verdhë për shkak se hoqi bluzën gjatë festimit, por ky karton do të jetë më i ëmbli në karrierën e tij. Ai shënon gol që në debutimin e parë për kombëtaren. 

Shto Koment