Sport

Yaya Toure ndryshon kontinent, këtë javë mësohet destinacioni i tij i ri

"Për dy apo tri ditë do të përcaktohen edhe detajet financiare"
Featured image of article: Yaya Toure ndryshon kontinent, këtë javë mësohet destinacioni i tij i ri Yaya Toure

E mbani mend Yaya Toure? Mesfushori së fundmi ka luajtur me skuadrën e Qingdao Huanghait në Kinë dhe tani po bëhet gati për të luajtur në Brazil.

Mesfushori është në bisedime me Botafogon dhe marrëveshja përfundimtare është shumë afër. Globoesporte raporton se firma është çështje ditësh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Përgjigja përfundimtare do të vijë shumë shpejt. Për dy apo tri ditë do të përcaktohen edhe detajet financiare”, ka deklaruar vetë Toure, i cili më parë ka luajtur te Manchester City dhe te Barcelona.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment