Rajoni

Vuçiç drejt Vatikanit me synim të qartë: Do t’i lutem Papa Françeskut, Kosova të mos njihet

Presidenti, Aleksandër Vuçiç nis sot vizitën e tij zyrtare drejt Vatikanit dhe duket se synimet i ka të qarta.
Featured image of article: Vuçiç drejt Vatikanit me synim të qartë: Do t’i lutem Papa Françeskut, Kosova të mos njihet Papa Françesku dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç.

ITALI– Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç kryen sot vizitën zyrtare në Vatikan. Pak ditë më parë Vuçiç bëri deklaratën e fortë, për kërkesën që do i paraqiste Papa Françeskut gjatë takimit në Vatikan.

“Unë po shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,”- është shprehur presidenti serb, Vuçiç përballë gazetarëve në Beograd.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai do të pritet në vendin e shenjtë, nga sekretari i shtetit në Vatikan, Kardinal Peter Parol dhe Papa Françesku.

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment