Aktualitet

Vrau shokun e tij me makinë, Mhill Gega tenton vetëvrasjen në burg! Preu damarët e dorës, e nisin me urgjencë në spital

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bungaj, ku shtetasi Mhill Gega, 60 vjeç, ka goditur me automjetin e tij tip “Benz” shtetasin Mark Gjeta, 68 vjeç, banues në fshatin Bungaj. Pas veprimeve hetimore ka rezultuar se aksidenti ka qenë i qëllimshëm.
Featured image of article: Vrau shokun e tij me makinë, Mhill Gega tenton vetëvrasjen në burg! Preu damarët e dorës, e nisin me urgjencë në spital Mhill Gega

LEZHË– Mhill Gega i cili përplasi për vdekje shokun e tij Mark Gjetën, ka tentuar vetëvrasjen në burg. Ai ka prerë damarët në dorë dhe gjendja e tij u përkeqësua. Mësohet se Gega është nisur menjëherë në spital për të marrë ndihmën e duhur mjekësore.

Autori dhe viktima të cilët jetonin në dy fshatra të ndryshëm, ngjitur me njëri-tjetrin, kishin pasur konflikte të vazhdueshme, prej më shumë se 1 viti dhe për këtë ka qenë në dijeni edhe policia. Ditën e ngjarjes Mark Gjeta nga fshati Tarazh, kishte shkuar në fshatin Bungaj ku banonte autori dhe aty kanë debatuar sërish.

Në debat e sipër viktima i ka dalë përpara makinës duke i thënë se nuk mund t’i bënte asgjë. Por, Gega nuk është menduar dy herë dhe i ka dhënë gaz mjetit duke e përplasur 68- vjeçarin për vdekje. Trupi i viktimës u gjet në rrugën e fshatit Bungaj nga banorë të zonës, të cilët njoftuan menjëherë Policinë në lidhje me ngjarjen. Mësohet se viktima dhe autori kanë punuar më herët në të njëjtin vend pune.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bungaj, ku shtetasi Mhill Gega, 60 vjeç, ka goditur me automjetin e tij tip “Benz” shtetasin Mark Gjeta, 68 vjeç, banues në fshatin Bungaj. Pas veprimeve hetimore ka rezultuar se aksidenti ka qenë i qëllimshëm. Gjatë seancës gjyqësore të mbajtur ditën e shtunë, Gega u shpall fajtor. Në gjyq ai u shfaq i penduar duke thënë se veprimin e kreu në gjaknxehtësi.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment