Aktualitet

Vrau bashkëshorten me thikë pas një konflikti çasti! 29-vjeçari nga Fieri, nip i “Ben Qimes”, lidhja me të akuzuarin për trafik kokaine

Biznesmeni fierak Arben Isufaj i njohur edhe si “Ben Qimja”,  ka një të kaluar kriminale në shtetin italian dhe është dënuar nga Gjykata e Torinos për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike. Ai u arrestua për t’u ekstraduar në Itali në mars 2014, por kërkesa e autoriteteve italiane u hodh poshtë nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier.
Featured image of article: Vrau bashkëshorten me thikë pas një konflikti çasti! 29-vjeçari nga Fieri, nip i “Ben Qimes”, lidhja me të akuzuarin për trafik kokaine Pamje nga Fieri

FIER– Demokrat Medinaj, 29-vjeçari që vrau bashkëshorten me thikë pasditen e sotme në lagjen “Sheq i Madh” të Fierit është nipi i “Ben Qimes”. Ky i fundit, dyshohet të jetë përfshirë në disa episode të trafikut të kokainës nga Holanda në Itali gjatë periudhës 2004-2005.

Kush është “Ben Qimja”?

Biznesmeni fierak Arben Isufaj i njohur edhe si “Ben Qimja”,  ka një të kaluar kriminale në shtetin italian dhe është dënuar nga Gjykata e Torinos për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike. Ai u arrestua për t’u ekstraduar në Itali në mars 2014, por kërkesa e autoriteteve italiane u hodh poshtë nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me një vendim të Gjykatës së Tiranës, më 11 mars ai u la në masën e sigurisë “arrest në burg”. Kjo masë u kundërshtua nga Isufaj në Apel, i cili vendosi që kjo masë të ishte me afat 30-ditor. Në një kohë që afati përfundonte më 9 prill, dy ditë me herët Gjykata e Tiranës vendosi masën “arrest në burg” pa afat për biznesmenin.


LAJMI KRYESOR: E rëndë në Fier! Nipi i ‘Ben Qimes’ vret me thikë bashkëshorten dhe largohet nga banesa, Policia ngre pika kontrolli për ta kapur

(k.m/dosja.al)

Shto Koment