Bota

Vrau 39 emigrantë të paligjshëm në Essex, shoferi 25-vjeçar pranon fajin dhe kërkon marrëveshje me drejtësinë

Ai deklaruar para gjykatës me akuzën e rëndë, si vrasësi i 39 njerëzve se ishte palë e një organizate që bënte kalimin e emigrantë në mënyrë të paligjshme përkundrejt pagesave të caktuara.
Featured image of article: Vrau 39 emigrantë të paligjshëm në Essex, shoferi 25-vjeçar pranon fajin dhe kërkon marrëveshje me drejtësinë Maurice Robinson

BRITANI E MADHE- Vetëm pak javë më parë lajmi tragjik nga Britani e Madhe tronditi botën mbarë. Plotë 39 emigrantë të paligjshëm në  Essex gjetën vdekjen brenda kamionit frigoriferik teksa donin të kalonin kufirin.

Për këtë ngjarje teje tragjike u arrestua si fajtor shoferi i kamionit, 25-vjeçari  Maurice Robinson me origjinë nga Irlanda e Veriut i cili  sëfundmi ka  pranuar fajin.

Mes 39 viktimave kishte burra, gra dhe fëmijë, ku përgjegjës për vdekjen e tyre ishte vetëm Robinsoni.

Ai deklaruar para gjykatës me akuzën e rëndë, si vrasësi i 39 njerëzve se ishte palë e një organizate që bënte kalimin e emigrantë në mënyrë të paligjshme përkundrejt pagesave të caktuara.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pasi ai ka treguar të  vërtetën para gjykatës nga burgu “Belmarsh”, shoferi në këmbim të sinqeritetit të tij ka kërkuar nga istancat përkatëse një realizojnë një marrëveshje, por pa rezultat.

Burimi: Dailymail 

A.C/Dosja.al

Shto Koment