Aktualitet

Vrasje apo vetëvrasje?!/ Pronari i ‘Adorions Palace’ gjendet i vdekur në vilën e tij në Farkë, në trup i gjenden plagë nga arma e zjarrit

FOTO
 • Meritoje me jetu”, mikesha e biznesmenit që u gjet i vdekur në Farkë bën dedikimin prekës
 • Policia e Shtetit raportoi thatë ngjarjen duke thënë vetëm se i riu u gjet në shtëpi, dhe se ngjarja dyshohet se është vetëvrasje.
  Featured image of article: Vrasje apo vetëvrasje?!/ Pronari i ‘Adorions Palace’ gjendet i vdekur në vilën e tij në Farkë, në trup i gjenden plagë nga arma e zjarrit Eugert Laza, pronari i Adorinos Palace dhe resorti

  TIRANË- Eugert Lazaj, 37 vjeç u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij brenda një kompleksi shumë të njohur vilash në zonën e Farkës. Policia e Shtetit raportoi thatë ngjarjen duke thënë vetëm se i riu u gjet në shtëpi, dhe se ngjarja dyshohet se është vetëvrasje.

  Më datë 30.07.2020, rreth orës 07:00, në fshatin Farkë, në banesë, dyshohet se është vetëvrarë me armë zjarri shtetasi E.L., 37 vjeç. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, ishte ky njoftimi i Policisë.

  Por të dhëna kontradiktore vijnë nga mediat dhe burimet alternative të informacionit. Faxweb.al teksa raportoi lajmin mëngjesin e sotëm shkruante se i riu “kishte plagë të shumta në trup”. (Lexoni këtu).

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërkaq në redaksinë tonë ka mbërritur një tjetër version për ngjarjen, (ende i pakonfirmuar nga redaksia). Ne kontaktuam edhe zyrtarisht me Policinë e Shtetit por deri në momentin e publikimit të artikullit nuk kemi marrë asnjë përgjigjie shteruese.

  Mediat online si Newsbomb.al, Joq Albania, 360 gradë.al e të tjera shkruajnë se bëhet fjalë për një vrasje. Çfarë ndodhi me Pronarin e Adorions? Presim njoftimin e PSH.

  (Dosja.al)

  Shto Koment