Aktualitet

Si u vranë të rinjtë në Laç, ishin në një tavolinë në lokal, tentuan të iknin…por s’shpëtuan dot

Dy persona mbetën viktima të të shtënave me armë zjarri në Laç. Dy personat janë vrarë pas një sherri banal. Sekuestrohen kamerat e sigurisë dhe shoqërohen disa dësmitarë në polici.
Featured image of article: Si u vranë të rinjtë në Laç, ishin në një tavolinë në lokal, tentuan të iknin…por s’shpëtuan dot Pamje nga vendi i ngjarjes
Përditësuar:

LAÇ- Të tjera detaje janë zbuluar pas vrasjes së dyfishtë në qytetin e Laçit. 

Dosja.al mëson se policia ka shoqëruar disa persona të cilët mësohet se kanë qenë dëshmitarë okular në kohën kur ka ndodhur ngjarja. 

Viktimat e kësaj ngjarje janë Mikel dhe Jani Jushi, 30 dhe 35 vjeç, ndërsa janë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë së lokalit ku ka ndodhur ngjarja. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burime i thanë Dosja.al, se dy viktimat kanë qenë në një lokal me autorët e ngjarjes, por pas një sherri banal, ndaj tyre është hapur zjarr. Dy viktimat janë munduar të shpëtojnë duke u larguar në këmbë nëpër një rrugicë, por sërish ata janë qëlluar me breshëri.

Pavarësisht dërgimit të tyre në spital, ata kanë ndërruar jetë në sallën e operacionit. 

(B.B/ Dosja.al)

Shto Koment