Aktualitet

Vrasja e Santiago Malkos/ Si u kap tek ‘Xhamlliku’ i besuari i klanit Duka, kërkohej në çdo cep prej 8 muajsh, ‘boksieri’ ecte i qetë me pistoletë në brez

 • Arrestohet nga ‘Shqiponjat’ në zonën e Xhamllikut në Tiranë, Ilir Selmani
 • 35-vjeçari, Ilir Selmani në momentin e arrestimit është kontrolluar dhe në trup i është gjetur një armë zjarri, tip pistoletë.
  Featured image of article: Vrasja e Santiago Malkos/ Si u kap tek ‘Xhamlliku’ i besuari i klanit Duka, kërkohej në çdo cep prej 8 muajsh, ‘boksieri’ ecte i qetë me pistoletë në brez Ilir Selmani

  TIRANË– Detaje të reja janë zbuluar nga arrestimi i Ilir Selmani pasditen e sotme në zonën e Xhamllikut në kryeqytet. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se  Selmani, i njohur gjithashtu me nofkën “boksieri” është arrestuar nga efektivët e “Shqiponjave” në rrugën Endri Keko.

  35-vjeçari në momentin e arrestimit është kontrolluar dhe në trup i është gjetur një armë zjarri, tip pistoletë. Nuk dihet nëse me pistoletën e mbante me vete për vetëmbrojtje apo kishte planifikuar ndonjë sulm, edhe pse këto kohë rrugët e vendit patrullohen jo vetëm nga Policia por edhe nga Ushtria.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Selmani, prej 8 muajsh ishte në kërkim nga Policia pasi akuzohej si pjesë e grupit që vrau ish-efektivin e Policisë, Santiago Malkon. Sipas të dhënave në dosjen hetimore, Selmani, ka kthyer makinën në momentin që e ka udhëzuar Leonard Duka. Duka i ka kërkuar Ilir Selmanit që të kthente automjetin sepse më në fund kishte arritur ta identifikonin dhe lokalizonin objektivin e tyre, Malkon.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment