Politike

Vrasja e Klodian Rashës incident/ Duma ‘sherr’ me Shametin: Si ua zë goja një fjalë të tillë, po sikur të ishte një familjar i joti

Të ftuar në emisionin “Opinion”, Shameti ka thënë se vrasja e Klodian Rashës, nga efektivi i policisë, ishte incident, ndërkohë, Duma nuk ka hezituar të përgjigjet duke i drejtuar se një krim të tillë sipas saj nuk mund të quhet incident, sakaq i wshtw drejtuar deputetit duke i thënë se si do ta quante ai nëse një familjar do të vdiste në një mënyrë të tillë.  
Featured image of article: Vrasja e Klodian Rashës incident/ Duma ‘sherr’ me Shametin: Si ua zë goja një fjalë të tillë, po sikur të ishte një familjar i joti

TIRANË– Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka debatuar me deputetin e Partisë Socialiste, Adnor Shameti.

Të ftuar në emisionin “Opinion”, Shameti ka thënë se vrasja e Klodian Rashës, nga efektivi i policisë, ishte incident, ndërkohë, Duma nuk ka hezituar të përgjigjet duke i drejtuar se një krim të tillë sipas saj nuk mund të quhet incident, sakaq i wshtw drejtuar deputetit duke i thënë se si do ta quante ai nëse një familjar do të vdiste në një mënyrë të tillë.

Duma: Larg qoftë, duhet të vendosemi në vendin e tjetrit dhe me pas ta quaje incident nëse të vritet njw familjar. Si mund ta zërë goja një fjalë të tillë. Nuk iu kërkua asnjë herë të vetme falje familje.

Shameti: Individi që vrau nuk mund të përbëjë të gjithë policinë apo frymën e një qeverie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duma: Së pari nuk mund të përbëjë nëse qeveria do kërkonte falje në mes të natës, nëse me një vendim qeverie që ofendoi familjen me një penssion dhe nëse shikojmë se dorëheqja vjen me vështërësi. Mos krahasoni problemet e të tashmes me të shkuarën. 21 janari me vrasjen e Klodian Rashës. Pse nuk gjykat gjatë 8 viteve.

(a.k.dosja.al)

 

Shto Koment