Politike

Vrasja e Indrit Çelës, Berisha: Banda Kusi e lidhur me Besnikun e partisë dhe narkokomisar Muçaj

Berisha teksa ka publikuar një mesazh të një ish-oficeri të antidrogës, që sipas tij është aratisur nga vendi pasi hetoi familjen Kusi.
Featured image of article: Vrasja e Indrit Çelës, Berisha: Banda Kusi e lidhur me Besnikun e partisë dhe narkokomisar Muçaj Sali Berisha dhe vëllezërit Kusi dhe Indrit Çela

TIRANË- Ish-kryeminsitri Sali Berisha, në një reagim në Facebook ka shkruar rreth ngjajres së ndodhur pak javë më parë në Tiranë, ku u vra Indrit Çela, teknik kondicioneri.

Berisha teksa ka publikuar një mesazh të një ish-oficeri të antidrogës, që sipas tij është aratisur nga vendi pasi hetoi familjen Kusi. Sipas Berishës familja Kusi është e lidhur me Edi Ramën dhe komisar Muçaj.

POSTIMI I PLOTË

Banda Kusi e lidhur me Edvin Mafine, Besnikun e partise dhe narkokomisar Muçaj. Vrasje, trafiqe droge, armesh, prostitucioni rendojne mbi te. Lexoni denoncimin e oficerit te antidroges qe u detyrua te arratiset per shkak te hetimit te tyre. sb

Pershendetje doktor berisha une qe po ju shkruaj jam nje ish Officer policie ne mergim i dorhequr ne prill 2015 nga drejtoria e policise lezhe ne ate kohe kam qene ne detyre tek anti droga me shume kolege te nderuar qe edhe ata sikur une braktisim detyren.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ju informoj se ne lidhje me familjen kusi dhe vrasjen e fundit te bere nga ata ne tirane une i kam hetur koken e krimit te familjes kusi i cili quhet bashkim shaqir kusi ai eshte organizzatori i trafiqeve te droges armesh tjetersim pronash trafik prostitucioni zhvatje.

Te gjithe familjen e komandon ai dhe ju jep detyra te percaktuara une i kam me fakte te faktuara por mbrojtja e tij nga funksionare te l’arte shteteror dhe policise se shtetit e beri te pa mundur te vazhdoj me tej hetimet dhe keshtu u detyrova te braktis detyren per te shpetuar jeten kane lidhje deri tek edi rama besnik sula ish nendrejtori i policise tirane dorjan muca festim dushku punonjes i sherbimit informativ shteteror.

Kta si familje jane nga peza me origjine. Bashkim kusi ka qene i ndaluar ne 96 mos Gaboj per armbajtje falsifikim dekumentash tjetersim Trojesh me dhune nen kercenimin e armeve i vllai i tyre i vrare per trafik prostitucjoni. Dokumentet per fallsifikim pronash tokash i kalon e bija Laura kusi ben rregjistrimin ne zyren e rregjistrimit te posurive te palujtshme ne tirane ne nje Moment te dyte do ju jap dataje me shume e di me siguri qe jane nder familjet me criminale te tiranes dhe per kte jane te njoftuara edhe ambasadat e huaja te pakten ka gjashte muaj ka me qindra denoncime qe nuk jua ka marre kush kallzimin per ta.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment