Aktualitet

Vrasja e Eglantina Bucit, gazetarja Lala tregon ZOTIMIN e Shkëlzenit: Nëse e kam qëlluar motrën, më varni në mes të Tiranës

Gazetarja Klodiana Lala tregon se i vëllai ka mohuar kategorikisht krimin. Ndërsa bashkëpunëtori i drejtësisë është marrë në mbrojtje dhe familja e tij është dërguar jashtë shtetit. 
Featured image of article: Vrasja e Eglantina Bucit, gazetarja Lala tregon ZOTIMIN e Shkëlzenit: Nëse e kam qëlluar motrën, më varni në mes të Tiranës Shkëlzen Buci dhe Klodiana Lala

TIRANË– Gazetarja Klodiana Lala ka treguar detaje nga marrja në pyetje e Shkëlzen Bucit për vrasjen e Eglantinës disa vite më parë. E ftuar në emisionin “Opinion”, Lala tregon se i vëllai ka mohuar kategorikisht krimin. 

Ndërsa bashkëpunëtori i drejtësisë është marrë në mbrojtje dhe familja e tij është dërguar jashtë shtetit. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vëllai ka thënë nëse shteti shqiptar e vërteton vrasjen e motrës time, le të më vrasin në mes të Tiranës. Familja e dëshmitarit është larguar nga vendi dhe atij i është ndërruar identiteti. Pas gjyqit do të largohet dhe do të ketë identitet tjetër,”- tha Lala.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment