Aktualitet

Vrasja e biznesmenit grek/ Policia publikon me foto pjesëtarët e bandës shqiptare

Sipas mediave greke, shqiptari që vrau biznesmenin grek është Genti Pepa. Ai u zbulua nga arma me të cilën kishte vrarë edhe një derr të egër dhe më pas e kishte postuar në rrjetet e tij sociale.
Featured image of article: Vrasja e biznesmenit grek/ Policia publikon me foto pjesëtarët e bandës shqiptare Banda që akuzohet për vrasjen e biznesmenit grek

GREQI- Policia greke ka publikuar të gjithë informacionin dhe fotografitë e anëtarëve të bandës të përfshirë në vrasjen e biznesmenit 52-vjeçar, Aleksandros Stamatiadis. (Lexo këtu)

Biznesmeni Stamatiadhis u vra më 2 prill 2018, gjatë një vjedhje të ndodhur në shtëpinë e tij në Kissifia. 

Sipas mediave greke , të arrestuarit janë 8 shqiptarë dhe një femër rumune, të dhënat e të cilëve do të bëhen publike për 6 muaj sapo dosja ligjore kundër tyre të plotësohet.

Dyshohet se personi që vrau biznesmenin është shqiptari Genc Pepa, i cili u largua nga Greqia ditën që kryeu krimin.

Si u zbulua shqiptari nga njollat e gjakut të derrit të egër?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në makinën e braktisur të grabitësve, policia gjeti disa njolla gjaku, të cilat më pas gjatë hetimeve rezultuan se i përkisnin një derri të egër. Më pas me hetime më të avancuara, u zbuluan në rrjetet sociale disa foto të shqiptarit që u arrestua me derra të egër.

Në frigoriferin e banesës së tij u gjetën copa mishi nga derrat që ai gjuante. Sipas hetimeve, shqiptari ishte në banesën e biznesmenit që u vra, dhe akuzohet se ishte personi që qëlloi me armë gjahu.

Shqiptari ishte arratisur në Belgjikë, pasi e kishte pikasur që policia greke ishte duke e ndjekur. Të përfshirë në vrasje janë edhe 3 shqiptarë të tjerë, të cilët janë arratisur nga Greqia dhe dyshohet se fshihen në Shqipëri.

Shqiptari i arrestuar ka qenë një person i njohur në Athinë. Ai kishte një kompani ku organizonte koncerte dhe policia dyshon se ai përdorte këtë biznes për të pastruar paratë nga aktiviteti kriminal i tregtisë së drogës dhe grabitjeve.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment