Rajoni

Voton Zaev: Zgjedhje të rëndësishme, koalicioni jonë pret mbështetje të madhe

Zaev është shprehur për mediat se këto zgjedhje janë me rëndësi të veçantë edhe pse mbahen në një kohë ndryshe nga të tjerat.
Featured image of article: Voton Zaev: Zgjedhje të rëndësishme, koalicioni jonë pret mbështetje të madhe Zoran Zaev ne votime, me bashkeshorten e tij Zorica.

MAQEDONI E VERIUT– Sot ka votuar për zgjedhjet e dhjeta parlamentare në Maqedoninë e Veriut edhe Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, sëbashku me bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva në Strumicë.

Pas votimit, Zaev është shprehur për mediat se këto zgjedhje janë me rëndësi të veçantë edhe pse mbahen në një kohë ndryshe nga të tjerat.

“Me të vërtetë, këto janë zgjedhje më ndryshe se të tjerat, por nuk janë më pak të rëndësishme. Shumë janë të rëndësishme për shkak se rezultati i këtyre zgjedhjeve përcakton pozitën dhe si do të arrijmë për katër vitet e ardhshme dhe gjithsesi, si do të jetë jeta e qytetarëve në katër vitet e ardhshme. Besoj se me pozitivitetin tonë dhe fushatën promovuese, kemi arritur t’i bindim qytetarët se koalicioni i udhëhequr nga LSDM, koalicioni “Mundemi” pret mbështetjen më të madhe.”- ka thënë ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut kanë nisur prej ditës së hënë, ku së pari kanë votuar personat me COVID-19,  duke zgjatur kështu për 3 ditë. Sot po zhvillohet edhe raundi i fundit të zgjedhjeve, ku po voton edhe gjithë pjesa tjetër e popullsisë.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment