Politike

VOTAT/ Numërohen 38.3% të kutive, rritet sërish PD! Rezultat i ngushtë mes palëve në rang vendi (SHIFRAT)

Në total janë numëruar 1961 kuti nga 5199, pra rreth 38.3%
Featured image of article: VOTAT/ Numërohen 38.3% të kutive, rritet sërish PD! Rezultat i ngushtë mes palëve në rang vendi (SHIFRAT) Pamje nga procesi i numrimit

TIRANE– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përditësimin më të fundit të të dhënave. Në total janë numëruar 1961 kuti nga 5199, pra rreth 38.3%,  dhe rezultati vijon si më poshtë:

Partia Socialiste 49.34% ose 279,050 vota.

Partia Demokratike 38.88 % ose 219,897 vota.

LSI 7.16% ose 38,317 vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

PSD 2% ose 11,333 vota në rang vendi.

HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 38% e kutive në vend! PS-ja me diferencë të lehtë! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment