Politike

VOTAT/ Numërohen mbi 60% të kutive në vend! PS vazhdon të kryesojë me mbi 450 mijë vota, e ndjek PD dhe LSI (SHIFRAT)

Në total janë numëruar 3255 nga 5199 kuti, rreth 60.2%
Featured image of article: VOTAT/ Numërohen mbi 60% të kutive në vend! PS vazhdon të kryesojë me mbi 450 mijë vota, e ndjek PD dhe LSI (SHIFRAT) Votat ne rang vendi

TIRANË– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përditësimin më të fundit të të dhënave, teksa kanë kaluar rreth 20 orë nga hapja e procesit të numërimit.

Në total janë numëruar 3255 nga 5199 kuti, rreth 60.2%, dhe rezultati vijon si më poshtë:

Partia Socialiste 48.79 % ose 461428 vota.

Partia Demokratike 39.32 % ose 371826 vota.

LSI 6.88 % ose 65056 vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

PSD 2.17 % ose 20531 vota në rang vendi.

Aktualisht, Partia Socialiste është 89602 vota para Partisë Demokratike.


HAP PAS HAPI/ Numërohen 55.6% e kutive të votimit në vend! PS-ja me diferencë të lehtë, ‘ngjyros’ me lejla Jugun! PD-LSI në rritje, prijnë në Veri

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment