Rajoni

Vjosa Osmani largohet nga LDK-ja: Bashkëpunimin me Albin Kurtin do konkretizohet më vonë

Vjosa Osmani la të hapur mundësinë për bashkëpunim me kryetarin e Lëvizjes së Vetëvendosjes Albin Kurti, por se kjo do të konkretizohet më vonë.
Featured image of article: Vjosa Osmani largohet nga LDK-ja: Bashkëpunimin me Albin Kurtin do konkretizohet më vonë Vjosa Osmani

KOSOVE– Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është larguar përfundimisht nga LDK-ja.

Ajo e la të hapur mundësinë për bashkëpunim me kryetarin e Lëvizjes së Vetëvendosjes Albin Kurti, por se kjo do të konkretizohet më vonë.

Natyrisht që po dhe përgjigja konkrete e kësaj është vendimi i tyre i 20 qershorit për të më përjashtuar. Aty ka përfunduar gjithçka”, u shpreh Vjosa Osmani para gazetarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ne jemi në kontakt dhe bisedojmë për tema të ndryshme të bashkëpunimit se si do të konkretizohet ky bashkëpunim në të ardhmen do t’iu njoftojnë në momentin që do të konkretizohet”, tha ajo.

Vjosa Osmani është shkarkuar nga detyra e saj si nënkryetare e LDK- së muaj më parë .

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment