Rajoni

Vjosa Osmani i hyn “me themeli” detyrës, anulon të gjitha konkurset në kuadër të Zyrës së Presidencës

Ajo ka vendosur që të pezulloj të gjitha konkurset aktive për rekrutim në kuadër të Zyrës së Presidentit.
Featured image of article: Vjosa Osmani i hyn “me themeli” detyrës, anulon të gjitha konkurset në kuadër të Zyrës së Presidencës Vjosa Osmani

KOSOVË- Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë një vendim të ri në lidhje me zyrën e Presidencës. Ajo ka vendosur që të pezulloj të gjitha konkurset aktive për rekrutim në kuadër të Zyrës së Presidentit. Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari për mediat i Presidencës, Bekim Kupina. Kupina u shpreh se Ligji për Presidentin kërkon që çdo veprim të marrë aprovimin e Osmanit dhe ajo nuk e ka lejuar këtë gjë.

“Ligji për Presidentin kërkon që çdo veprim i organizimit të brendshëm duhet ta marrë aprovimin e presidentes. Ndaj u.d. e Presidentes, dr.Vjosa Osmani nuk e ka aprovuar procedimin e këtij konkursi”, tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme Presidentja Osmani, anuloi katër vendime të marra nga paraardhësi i saj Hashim Thaçi. Ajo vendosi që të kthente të shtëpi katër konsuj të Kosovës në shtetet e Çekisë, Shqiprisë, Malit të Zi dhe Sllovenisë.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment