Sociale

Vjeshta nuk po vjen, temperaturat sërish të larta do arrijnë në 30 gradë

Sipas parashikimit që ka bërë për sot, Shërbimi Metreologjik Ushtarak në vlerat maksimale temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë celsius.
Featured image of article: Vjeshta nuk po vjen, temperaturat sërish të larta do arrijnë në 30 gradë Foto ilustruese

TIRANË- Temperaturat nuk kanë ndërmend të ulen edhe pse data shënon 24 tetor. Sipas parashikimit që ka bërë për sot, Shërbimi Metreologjik Ushtarak në vlerat maksimale temperaturat do të arrijnë deri në 30 gradë celsius.

Po ashtu dhe në vlerat minimale, nuk do ketë ulje të mëdha, pasi termometri do shënojë deri në 6 gradë në zonat malore dhe 12 në ato bregetare.

NJOFTIMI I PLOTË

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një tjetër ditë me diell parashikohet për nesër. Mjegulla e dendura do të vijojë të jetë prezente në orët e para të mëngjesit kryesisht përgjatë luginave. Temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të ndjeshme.

Ato parashikohen në: zonat malore 6ºC deri në 23ºC, zonat e ulëta 8ºC deri në 30ºC, zonat bregdetare 12ºC deri në 27ºC.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment