Aktualitet

Vjen dimri! Termometri shënon minus 5 gradë C në Kukës, parashikimi i motit për këtë të dielë të ftohtë (HARTA-LIVE)

Në zonat malore, skaji verior do të zbresin temperaturat në vlera minus 4 ose minus 5 në Kukës.
Featured image of article: Vjen dimri! Termometri shënon minus 5 gradë C në Kukës, parashikimi i motit për këtë të dielë të ftohtë (HARTA-LIVE) Foto ilustruese

Fundjava do të vijojë edhe sot të jetë e ftohtë. Mëngjesi i kësaj të diele ka nisur me temperatura të ulëta, por me kthjellime. Në zonat malore, skaji verior do të zbresin temperaturat në vlera minus 4 ose minus 5 në Kukës.

Në këto zona, termotetri do të vijojë të jetë i ulë. Pasditja e sotme pritet të sjellë përmirësimin e kushteve atmosferike duke larguar vranësirat, shkruan Meteoalb. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që nuk raportohet të ketë reshje shiu apo dëbore. 

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment