Showbiz

Në rrezik për jetën? I dashuri i Dua Lipës vuan nga sëmundja e rëndë, rriqërat ia kthyen jetën në tmerr(FOTO)

Mediat e huaja shkruajnë se e ëma e  Anëarit, Jolanda ka zbuluar se Bella dhe Anwar vuajnë nga Lyme, sëmundja që ka lodhur prej kohësh fëmijët e familjes Hadid.
Featured image of article: Në rrezik për jetën? I dashuri i Dua Lipës vuan nga sëmundja e rëndë, rriqërat ia kthyen jetën në tmerr(FOTO) Dua Lipa dhe familja e të dashurit te saj

SHBA- Dua Lipa është e lidhur prej muajsh me vëllain e motrave Hadid, Anëar dhe duken shumë të lumtur bashkë.

Dua Lipa është një prej këngëtareve me origjinë shqiptare që ka arritur goxha sukses në tregun ndërkombëtar.

Pas ndarjes nga ish-i dashuri i saj Isacc, këngëtarja shqiptare prej muajsh tashmë është në një lidhje të re me vëllanë e motrave Hadid, Anwar ku deri më tani duket se gjithçka po shkon më së miri.

Por mesa duket nga ana tjetër paska një problem mjaftë serioz.

Mediat e huaja shkruajnë se e ëma e  Anëarit, Jolanda ka zbuluar se Bella dhe Anwar vuajnë nga Lyme, sëmundja që ka lodhur prej kohësh fëmijët e familjes Hadid.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mësohet që sëmundja iu është krijuar gjatë kohës që familja jetonte në një fermë me kuaj, në të cilën kishte rriqëra e cila kafshoi dy fëmijët duke i infektuar kështu me baktere që sjellin Lymen.

Kjo lloj sëmundje shkakton lodhje, dhimbje trupi si dhe një sërë problemesh të tjera.

Burimi: abcnews  

A.C/Dosja.al 

Shto Koment