Aktualitet

Vjedhje në qendrën tregtare, para false dhe drogë/ 11 persona bien në pranga në Tiranë brenda 24 orëve, efektivët ndalojnë 20 vjeçaren e cila po…

Mes tyre nga efektivët në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u kap një 20 vjeçare me inicialet E. B, pasi u kap në flagrancë duke vjedhur disa veshje në një qendër tregtare.
Featured image of article: Vjedhje në qendrën tregtare, para false dhe drogë/ 11 persona bien në pranga në Tiranë brenda 24 orëve, efektivët ndalojnë 20 vjeçaren e cila po… Foto Ilustruese
Përditësuar:

TIRANE–Policia e Tiranës ka vënë në pranga 11 persona të cilët brenda pak orësh, kanë kryer vepra të ndryshme penale. Mes tyre nga efektivët në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u kap një 20 vjeçare me inicialet E. B, pasi u kap në flagrancë duke vjedhur disa veshje në një qendër tregtare.

Ndërsa shtetasi B. H., 49 vjeç, u arrestua pasi ditën e djeshme, në Kavajë, ka aksidentuar me pasojë vdekjen biçilistin L. Gj.

Njoftimi i policisë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasit E. L., 20 vjeç, A. H., 21 vjeç, E. Z., 32 vjeç dhe F. K., 31 vjeç, pasi në një rrugë dytësore, pranë tyre u gjetën dy paketime me 8 doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa. Në përfundim të veprimeve u arrestua në flagrancë shtetasi E. L., 20 vjeç, i cili ka pranuar se lëndën narkotike e posedonte ai, ndërsa shtetasit A. H., 21 vjeç, E. Z., 32 vjeç dhe F. K., 31 vjeç u arrestuan në flagrancë për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”, pasi kishin dijeni për lëndën narkotike dhe nuk kanë kallëzuar. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit K. M., 26 vjeç, pasi Prokuroria e Elbasanit ka dërguar urdhrin për ekzekutimin e vendimit penal të Gjykatës Elbasan, e cila ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Futja apo mbajtja e sendeve të palejuara në I.E.V.P”. Nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G. L., 25 vjeç, pasi në bulevardin “Zhan D’Ark”, nga shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponjat”, gjatë kontrollit personal iu gjet e u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një kartëmonedhë me prerje 50 euro, e dyshuar si e falsifikuar. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: -I. M., 49 vjeç dhe I. Gj., pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur; -L. M., 20 vjeç, pasi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment