Politike

Vizita e Ramës në Krujë për Ujësjellësin, Bejtja: Aktivitete qeveritare, me maska me logon e PS-së. Pyes KQZ-në, a është shkelje e Kodit Zgjedhor?

Në një status në profilin e tij në Facebook, Bejtja pyet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, nëse është shkelje e Kodit Zgjedhor, të prezantosh punë publike me logon e partisë.
Featured image of article: Vizita e Ramës në Krujë për Ujësjellësin, Bejtja: Aktivitete qeveritare, me maska me logon e PS-së. Pyes KQZ-në, a është shkelje e Kodit Zgjedhor? Andi Bejtja
Përditësuar:

TIRANË– Gazetari Andi Bejtja ka komentuar një detaj që ka vënë re gjatë vizitës së kryeministrit Edi Rama në Krujë. Në një status në profilin e tij në Facebook, Bejtja pyet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, nëse është shkelje e Kodit Zgjedhor, të prezantosh punë publike me logon e partisë.

“Aktivite qeveritare, me maska me logon e PS. Sot ne Thumane, por si dhe plot here te tjera, u shfaq ne promovim te puneve publike, bashke me punonjes te administrates, duke propaganduar pune publike me fonde shteterore dhe te gjithe dhe adminstrata, Kryeministri po e po dihet, me maska me logo te PS…..Si i behet, per kuriozitet pyes kta te KQZ, a eshte shkelje e Kodit Zgjedhor…dhe tjetra po media e shkel kodin zgjedhor, duke dhene kete aktvitet qe eshte shkelje e kodit zgjedhor…”- shkruan Bejtja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vetë kryeministri Rama ishte në Krujë, ku prezantoi ujësjellësin e ri dhe piu vetë ujë i par inga rubineti. Kreu i qeverisë mbante vendosur maskën me logon e Partisë Socialiste. Në vigjilje të nisjes së fushatës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar një shkresë Kryeministrit, Bashkive, Ministrive dhe subjekteve politike për vetëpërmbajtje dhe respektim të Kodit Zgjedhor. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment