KRYESORET
Aktualitet

Viti i ri 2022/ Modelet & Fevziu në Dubai, viti nis në Kubë dhe Francë për të tjerët

4 Janar 2022, 12:05 Nga DOSJA

TIRANË– Mbrëmjen e 31 dhjetorit të gjithë festuan, duke lënë pas një vit plot me ngjarje, disa të këndshme e disa më pak të këndshme. Personazhet VIP edhe këtë fund vit nuk i kanë zhgënjyer fansat duke ndarë me ta momente nga destinacionet e ndryshme ku po prisnin ardhjen e vitit të ri. VIP-at shqiptarë publikuan në rrjete sociale foto nga mbrëmja e 31 dhjetorit, ku të gjithë i thamë lamtumirë vitit 2021.

Nga Havana në Dubai, Tiranë dhe Prishtinë më poshtë do gjeni disa nga destinacionet ku  VIP-at shqiptarë zgjodhën të festojnë Vitin e Ri dhe të përshëndesin ndjeksit e tyre me foto dhe video nga momentet e festave.

Blendi Fevziu

Moderatori Blendi Fevziu ka zgjedhur të udhëtoj me familjen e tij drejt Dubait nga ku dhe ka postuar foto krah vajzës së tij.

Gezuar 2022. Fat e mbaresi per te gjithe ju dhe familjet tuaja. Me kete rast po rikujtoj nje lutje te vjeter te Faik Konices: “Ati ynë që je në qiell, jepna fuqinë të mbajmë gojën të mbyllur kur s’kemi gjë për të thënë; falna durimin të thellojmë një punë me parë se të shkruajmë përmbi të: frymëzona me një ndjenjë të mprehtë të drejtësisë që jo vetëm të flasim me paanësi, por edhe të sillemi si të paanshëm; shpëtona nga grackat e gramatikës, nga shtrembërimet e gjuhës dhe nga lajthimet e shtypit. Ashtu qoftë!”-shkruan Fevziu.

Ruensa Haxhia (Enca)

Këngëtarja Enca ndryshe nga udhtimet e saj të shpeshta drejt Dubait këtë fund vit ka zgjedhur Parisin për të pritur ndërrimin e viteve.

Gëzuar për t’u bërë versioni më i mirë i vetes dhe duke e bërë gjithmonë veten të lumtur Ps. Kjo darkë lundrimi në Seine ishte e mahnitshme!-shkruan Enca.

Bleona Qerreti

Bleona Qerreti Krishtlindjet dhe ndrrimin e viteve i ka festuar në Palm Springs, Kaliforni, nga ku ka postuar foto me atmosferën e jashtëzakonshme të festave.

Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu ka preferuar të zhvendoset në veriun e Italisë ku si duket po shijon pushimet mes bores dhe atmosferës së festave.

Armina Mevlani

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kanë publikuar foto nga një hotel luksoz por nuk kanë preferuar të tregojn destinacionin ku kanë pritur ndërrimin e viteve.

Te dashur miq , ju uroj gezuar Vitin E Ri 2022, shpresoj qe ne te na gjeje si foto 2 dhe ju shume te permbushur. HAPPY NEë YEAR 2022! –shkruan Armina krahas fotos me Shkëlzenin.

Ermal Mamaqi

Ermal Mamaqi, Amarda Toska dhe dy fëmijët, Joel dhe Sia kanë udhëtuar drejt Francës ku kanë postuar dhe foto për ndjekësit.

Duke pritur 2022 –shkruan Mamaqi krahas fotos me familjen.

Xhensila Myrtezaj

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj bashkë me vajzën e tyre Ajkën kanë zgjedhur si destinacion Londrën duke ndarë shumë foto me ndjekësit në rrjete sociale.

Ky vit qe kaloi ka qene viti me intensiv i jetes time. Hiri perendis ka qene prane familjes time. Me shume bekime. Jam emocionuar, jam lumturuar, jam krenuar, ka patur lot gezimi per shume surpriza qe zoti kishte rezervuar per ne. Por prap me zemren ne paqe. Lumturia ime gjendet ne syt e Ajkes, ne syt e Besit, ne syt e njerezve te gjakut tim, e atyre qe zoti bashkoi ne rrugen time,ne perkrahjen e fansave te mi. Ky vit me dha shume, e une lutem qe ky vit qe vjen te me japi shendetin e njerzve te shpirtit tim, dhe paqe e shpirtit, kaq. Ndonjeher egoja per te tejkakuar veten nuk na lejon qe te lutemi per gjen kryesore Shendetin, dhe gezimin e gjerave te vogla. Gezojuni dites se re, cdo merzitje kalon me kohen por mos lejoni rete e ngjyre gri, t’ju zene diellin tuaj!-shkruan Xhensila krah disa fotove nga momentet e saj më të mira për 2021.

Orinda Huta

Orinda Huta dhe Turjan Hysko bashkë me të voglën e tyre Atarën kanë zgjedhur të festojn dhe të presim ndrrimin e viteve në shtëpinë e tyre.

Gezuar dhe paci nje vit plot bekime! Lutem qe Zoti te plotesoj cdo lutje e deshire tuajen. Ju kemi xhan dhe ju falenderojme qe na e keni mbushur shpirtin plot me urimet tuaja gjate gjithe vitit.-shkruan Orinda krahas videos ku shfaqet bashkë me Turin dhe Atarën.

Marina Vjollca

Ky vit moderatoren Marina Vjollca dhe reperin Getoar Selimi i gjeti prindër të një vajze dyshja nuk kanë ndarë akoma për ndjekësit foto së bashku ndërsa ndërrimin e viteve duket se e kanë pritur në Tiranë.

Cfare deshirash keni per 2022?-shkruan Marina.

Luana Vjollca

Luana Vjollca duket se festat i ka pritur nën shoqërin e njerzëve të saj të dashur në shtëpinë e saj.

Po pres fizhekzjarret un-shkruan moderatorja krahs një fotoje ku shfaqet me të brendshme të kuqe.

Olta Gixhari

Aktorja Olta Gixhari është larguar nga Spanja ku po jeton me partnerin dhe djalin e tyre për të kaluar disa ditë pushimesh në Kubë dhe për të pritur 2022.

Mirë se vini në Tropicana shfaqjen më të madhe në të gjithë Caraibe 31.12.2021. Rroftë revolucioni Havana është festë-shkruan aktorja krahas fotos ku shfaqet tejet sensuale me puro dhe alkol në dorë.

Greta Koçi

Greta Koçi ka preferuar të qëndrojë në Vienë, Austri, ku është shpërngulur prej kohësh dhe po jeton me parnerin e saj duke pritur dhe ndrrimin e viteve me të.

1/365 ❤️ Paçi vetem dite te bukura!– shkroi këngëtarja.

Filloreta Raçi (Fifi)

Pas daljes nga “Big Brother VIP”  dhe suksesit me këngën e fundit Filloreta Raçi ka zgjedhur Londrën dhe Tiranën për të pritur 2022. Këngëtarja ka postuar një foto teksa shihet duke konsumuar cigare dhe ka bërë tag Londrën si destinacionin e saj ndërsa më 1 janar është shfaqur në studion e “Big Brother Vip” ku ka përshëndetur Donaldin dhe Monikën duke i uruar për lojën dhe për vitin e ri.

Sabian Medini

Këngëtari Sabian Medini pas daljes nga shtëpia e “Big brother Vip” i është përkushtuar vajzës dhe djalit të tij ku dhe ka pritur me ta ndërrimin e viteve.

Si kjo ditë me diell paçit gjithë jetën Gezuar 2022-shkruan Sabian krahas fotos me dy fëmijët e tij.

Elita Rudi

Moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko kanë postuar për ndjekësit në rrjete sociale një kartolinë të familjes së tyre ku siç shikohet ndërrimin e viteve dyshja kanë preferuar ta festojnë në Kosovë.

Një kartolinë nga familja Gjikolli-shkruan Elita krahas fotos me Gjikon, Zërin dhe Botën.

Kejvina Kthella ft. Arta Elezaj

Modelet Kejvina Kthella dhe Arta Elezaj kanë preferuar të gjedhin si destinacion Dubani dhe të presin ndërrimin e viteve nën shoqërinë e njëra tjetrës dhe mikeve të tyre.

Urime për një vit më të mirë-shkruan artan krahas fotove nga Dubani ku duket mjaft seksi. Ndërsa Kejvina shkruan: Gëzuar vitin e ri– teksa shfaqet e veshur me një fustan portokalli të hapur duke nxjerr në pah format e saj nga Dubai.

(D.K)/Dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë