Dikur

Vinte në Shqipëri me hetuesit e Hagës për të dokumentuar krimet në Kosovë, pamjet e rralla të Lulzim Bashës

Pamjet e rralla të Majit 1999, kur Lulzim Basha vinte në Shqipëri me hetuesit e Hagës, për të dokumentuar krimet e luftës të serbëve ndaj popullsisë kosovare.
Featured image of article: Vinte në Shqipëri me hetuesit e Hagës për të dokumentuar krimet në Kosovë, pamjet e rralla të Lulzim Bashës Lulzim Basha

Personazhi i sotëm në rubrikën “Dikur” është kryedemokrati Lulzim Basha. Pamjet e marra dhe të transmetuara nga emisioni “Stop” e tregojnë kryedemokratin në rolin e ndërmjetsuesit.

Në maj të vitit 1999, Lulzim Basha vinte në Shqipëri me hetuesit e Hagës, në pozicionin e përkthyesit, për të dokumentuar krimet e luftës të serbëve ndaj popullsisë kosovare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Asokohe edhe pse vetëm 25-vjeç, Basha luante rolin e ndërmjetësit mes hetuesve dhe ish-kryeministrit Pandeli Majko.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment