Aktualitet

Prifti, Kolaveri dhe Dishi, zbulohet koleksioni i identiteteve që mbante ekzekutori i Vilson Tafçiut, u vetëdorëzua pas ‘çarkut’

 • Vrasja e Vilson Tafçiut, vetëdorëzohet autori
 • Dosja.al mëson se Dishi njihej edhe me identitetet Miklovan Prifti dhe Noel Kolaveri.
  Featured image of article: Prifti, Kolaveri dhe Dishi, zbulohet koleksioni i identiteteve që mbante ekzekutori i Vilson Tafçiut, u vetëdorëzua pas ‘çarkut’ Viktima, Vilson Tafçiu Noka dhe pamje nga vendi i ngjarjes
  Përditësuar:

  TIRANË– Noel Dishi, ekzekutori i Vilson Tafçiut që u vetëdorëzua sot në Policinë e Shtetit, mabnte edhe dy identitete të tjerë. Dosja.al mëson se Dishi njihej edhe me identitetet Miklovan Prifti dhe Noel Kolaveri. Me tre identitete, 29-vjeçari u vetëdorëzua në polici, ditën e sotme pas ‘çarkut’ të ngritur nga efektivët në bashkëpunim me babain e Dishit.

  Dosja.al zbuloi se ishte pikërisht babai i 29-vjeçarit, ‘karremi’ që e solli Dishin me këmbët e tij pranë efektivëve.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Vilson Tafçiu Noka u ekzekutua me tre plumba në gjoks, mbrëmjen e të hënës në zonën e Astirit në Tiranë. 28-vjeçari ishte ulur në një lokal në këtë zonë me dy vajza në momentin që u thirr nga jashtë nga miku i tij Noel Dishi dhe më pas u qëllua për vdekje në një rrugicë pas lokalit. Dy të rinjtë dyshohet se kishin pasur konflikte për pazaret e drogës në Francë, në të cilat rezutonin të përfshirë.

   (f.m/dosja.al)

  Shto Koment